Sayfalar

Perşembe, Ekim 22, 2009

Gitar PastaSalı günü Erkan'ın doğumgünüydü. 3 yaşını doldurdu kuzum :) Doğumgünün için nasıl bir pasta yapayım; arabalı mı gitarlı mı? olsun diye sordum. ( bu aralar gitarı çok seviyoruz ) . Tabii ki gitarlı olsun dedi... Ben de internetten bulduğum bu bu iki siteden faydalanarak yapmaya çalıştım pastayı. Ama şimdiye kadar beni en çok zorlayan pasta bu oldu diyebilirim. O kadar çok askilik yaşadım ki (keki ikiye keserken parçalandı, ara kremayı hazırladıktan sonra erkan uyandığı için yüzeyi kabuk bağladı, üst kremanın rengi daha koyu olsun diye eklediğim kakao kremanın dokusunu bozdu vs vs...) İstediğim görüntüyü yapamadım ama yine de pastayı kurtardığım içim mutluyum.

Pastayı sabah Erkan'a gösterdiğim de "penası nerde?" diye sordu !!! Beğendin mi dediğimde ise neyseki evet dedi de moralim yerine geldi :)

Pastanın keki için bu tarifi 2,5 kat ölçü ile yapıp dikdörtgen fırın tepsisinde pişirdim ama yine de ince oldu kek :( Sonra gitar şeklinde kesdim. Ara krema ve üstü için burdaki ölçüleri 3 kat arttırarak yaptım. Üst kremada bitter yerine sütlü çikolata kullandım. Telleri, beyaz çikolayı benmari usulü eritip konik şeklinde katladığım yağlı kağıt ile sıktım. Tellerin bitiş noktalarına bonibon ve bir tarafa ayrıca kit kat çikolata da kullandım.

13 yorum:

Neşeli Sesler dedi ki...

Ne çok uğraşmışsın Hatice.
Ama tebrik ederim gerçekten çok güzzel görünüyor.

Hemen de kusur bulur küçükler. :))) Pena da ne demekmiş bak ben ilk defa duydum.

Özge dedi ki...

Vay be 3 sene oldu mu!? O zaman Erkan Bey'e (artık bey dicek yaşa gelmiş!) sağlıkla sevdikleriyle nice mutlu yaşlar inşallah, öp bizim için :)

Bu arada pastaya verilen emek gözden kaçmadı, eminim nefis olmuştur, ellerine sağlık :)

hatice dedi ki...

Elif, teşekkürler beğendiğine çok sevindim :) Gerçekten çok uğraştım :(

Gitarı çalarken küçük plastik bir şey kullanırlarya onun adı pena. Biz de dayımızdan öğrendik :)Sevgiler...

hatice dedi ki...

Özgecim artık bey olduk :) Güzel dileklerin için çok teşekkürler. Bizde seni öpüyoruz canım :)

Cikolata Agaci dedi ki...

Vermiş olduğun sitelerdekinden kat kat daha güzel olmuş bence!Emeğine sağlık..Erkan'a da mutlu seneler.

hatice dedi ki...

Çikolata ağacı, çok teşekkür ederim :) Çok mutlu oldum :)

Sevimm dedi ki...

Ne cabuk gecmis bu üc yil :) ben sizin uzun zamandir sessiz takipcinizim. cok arada verseniz yazilariniza, mutlaka ugruyorum.. yeni bir tarif eklemissinizdir arkadasinizla diye..

oglunuzun yeni yasi hayirli olsun, Rabbim sizden ayirmadan mutlu huzurlu, saglikli yaslar nasip eylesin..

Adsız dedi ki...

Hatice canım, pasta gerçekten çok hoş gözüküyor. Emeğine, ellerine sağlık... Erkan Beyimizin de yeni yaşı hayırlı olsun. Rabbim sizinle beraber nice mutlu,sağlıklı,huzurlu yıllar nasib etsin inşaallah...

hatice dedi ki...

Sevimm, çok teşekkür ederim güzel dileklerin için :)

İlknurcum, çok teşekkür ederim sana da güzel dileklerin için :)

Anne ve kızları dedi ki...

Sevgili Hatice ellerine sağlık çok emek verdiğimn belli oluyor çok güzel olmuş giter .. Minik Erkan a mutlu ve sağlıklı uzuuuun bir yaşam diliyorum sevgiler canım..Şükran

hatice dedi ki...

Şükran çok teşekkür ederim :) Sevgiler...

Adsız dedi ki...

Erkancım nice yaşlara sağlıkla,sıhhatle girersin inşallah.Annen de hamarat olunca, biz de böyle güzel pastaları izleriz bol bol
Öpüyorum seni
Nevin teyzen

hatice dedi ki...

Nevincim çok teşekkür ederiz güzel dileklerin için :)